Zhineng Qi Gong :

 

V Číně existuje několik tisíc stylů cvičení Qi Gong. Mezi nimi Zhineng Qi Gong, který se osvědčil jako nejefektivnější ve vlivu na osobní zdraví a výživu těla vitální vesmírnou energií.

 

Zhineng  - inteligence
Qi          - životní energie
Gong      - práce, schopnostZhineng Qi Gong je:  - inteligentní práce s energií

                              -  meditace v pohybu

                              -  prevence a terapie
 

________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________

 
Zhineng Qi Gong je plodem 5tisíc let staré čínské kultury a jedinečně nové, vysoce pokročilé vědy o lidkém životě a zdraví.

Početná zázračná uzdravení, neuvěřitelné výsledky experimentů a mimořádná životní síla jsou odměnami těm, kteří praktikují.

Smysl a účel praxe Zhineng Qi Gong

Účelem praxe Qi Gong je zlepšení kvality života, tak jako zlepšení tělesné kondice, podpora kreativity, osvětlení emocí a objevení vlastního skrytého potenciálu. Zhineng Qi Gong nám nabízí osvobodit se od vlastních omezení a sociálních podmínek a znovu objevit vyšší stádium osobní svobody, založené na vědomí a moudrosti. Zhineng Qi Gong je progresivní praxe, synchronizující fyzikální a spirituelní elementy našeho bytí. Vzniklá harmonie upevňuje a kultivuje naše zdraví.

Dr. Pang Ming

Zhineng Qi Gong vyvinul Dr. Pang Ming, praktikující lékař jak klasické západní, tak čínské tradiční medicíny. Ve svém mládí praktikoval a studoval Qi Gong u 19 velmistrů a stal se později sám mistrem Qi Gong. V Zhineng Qi Gong spojil prastarou tradici cvičení Qi Gong, jakožto léčivé metody, s nejnovějšími poznatky moderní medicíny o tělu a duchu. Cviky Qi Gong, které se udržovaly v tajnosti po 5 tisíc let v rodinách a esoterických školách, tak udělal dostupnými a srozumitelnými široké veřejnosti a užitečnými milionům lidí na celém světě.Dr. Pang Ming také založil centrum Huaxia, největší nemocnici na světě, která se obešla bez jakýchkoliv léků kromě cvičení Zhineng Qi Gong. Pomocí Zhineng Qi Gong studoval souvislosti mezi tělem a duchem a jeho aplikace při léčení.Po 19 letém průzkumu této metody čínskou vládou, byl Zhineng Qi Gong uznán oficielně nejefektivnější energetickou léčbou – kultivací inteligentní životní energie - s neuvěřitelnou 95% efektvitou léčení 450 různých vážných onemocnění (rakovina, diabetes, deprese, srdeční choroby...) u více než 200.000 pacientů. Kromě toho založil Dr. Pang bezpočet tréninkových center, kde vyučil tisíce lektorů Zhineng Qi Gong. Většina z nich se rozhodla věnovat život rozšiřování této metody mezi veřejností.

Zhineng Qi Gong je moderní Qi Gong otevřeného typu – je jednoduché naučit se ho a je velmi efektivní, dobrý jak pro nemocného, tak pro zdravého, jak pro staré tak i pro mladé. Zhineng Qi Gong se skládá ze 3 forem (dynamická forma, statická forma, spontání forma) a ze 3 stádií ( technika externího Chi, technicka interního Chi, technika centrálního Chi). Každá forma se skládá z několika mála kroků, kterými dosáhneme tázané úrovně a projdeme zmíněnými třemi stádii. Už díky kroku č. 1, což znamená cvičit jednu z dynamických forem má každý šanci uzdravit se z většiny nemocí, i rakoviny.

  Nestojí to nic, jen obětovat trochu času každý den.

_________________________________________

www.zhineng.cz/index.htm

www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studiu/hoste-ve-studiu/51.html