Úkol člověka

 

Osud a svobodná vůle

Lidé se často ptají, jak poznat, co je jejich "osudem". Mají pocit, že nedělají to, co by měli tady na Zemi dělat a přesto nemají tušení, co by měli dělat. Existuje něco jako osud? Nebo každý z nás máme svobodnou vůli?

Věřím, že odpověď je "ano". Obojí dohromady je pravdou. Věřím, že každý z nás přišel na Zemi splnit určitou "úlohu". Nemusíme si toho být vědomi, ale je to semínko zasazené hluboko v našich srdcích, které rozkvete až ve správný čas. Často náš úkol není jen jedna určitá věc, ale tisíce různých zážitků rozprostřených napříč našimi životy. Mohou to také být mnohostranné úkoly, které se týkají různých oblastí našich životů. Možná je váš úkol být hudebníky, ale vždy jste milovali psaní básní a snili o tom, že se oženíte/vdáte a budete mít jednou děti. Tohle všechno mohou být důvody, proč jste tady na Zemi. Žádný není důležitější než ty ostatní, všechny dohromady jsou nitkami, které tvoří pečlivě upletenou, barevnou mozaiku.

Často je váš osud také protkaný s osudy ostatních. Můžete udělat něco, co naprosto ovlivní životy ostatních. Například si představte, že jste hudebníci a napíšete píseň, která inspiruje jiného člověka, aby napsal knihu (což je jeho osud). Třeba se cítil sám se sebou nejistý do chvíle, kdy uslyšel vaši píseň, jejíž slova rezonovala s jeho srdcem a povzbudila ho, aby následoval svůj sen. A představte si, že další člověk si přečte tu knihu a určitá pasáž z té knihy ho inspiruje k tomu, aby následoval svůj sen... Vidíte, jak takové věci mohou být důležité v mnohem větším měřítku než jen ve vašem životě.

Jak ale poznáte co je váš "úkol"? Naslouchejte svému srdci! Pamatujte, váš smysl je semínko zasazené ve vašem srdci. Když budete dělat to, co máte dělat, vaše srdce se bude cítit naplněné a radostné. Dobrý způsob jak začít je zamyslet se nad svými zájmy. Jaké věci vás odjakživa fascinovaly? O čem jste se chtěli vždy dozvědět více? O čem jste vždy snili, že budete dělat? Tohle jsou obrovská vodítka, která vás vedou správným směrem.

Jestli nemáte ponětí, jaké jsou vaše zájmy, možná budete potřebovat strávit nějaký čas v tichosti sami se sebou, abyste to zjistili. Popadněte tužku a papír, sedněte si v tichosti a vytvořte seznam věcí, o které jste se vždy zajímali nebo cítili alespoň trochu zájem. Jaká jsou vaše hoby? Také si je sepište. Je šance, že alespoň k jedné (nebo více) z těch věcí v seznamu máte blíže než k těm ostatním. To jsou ty, kterým byste měli věnovat větší pozornost.

Ok, když je tu tedy taková věc jako je osud, jakou roli hraje svobodná vůle? Pokud máme splnit určitý "úkol" tady na Zemi, co se stane když ho nesplníme? Můžeme náš úkol odmítnout? Ano, myslím si, že můžeme, ale nechápu, proč bychom to dělali. Cítíme se šťastní a naplnění, když děláme to, co je naším osudem a cítíme se otrávení a nešťastní, když tomu vzdorujeme. Nicméně, je možné, že odmítneme náš úkol jednoduše proto, že máme strach a nejistotu v některé naše schopnosti. Tohle je velmi časté a vezme to roky propracovat se tím strachem a pochybami. Zajímavé je, čemu věřím, že tento proces překonávání strachu je část našeho úkolu. Tyto překážky mohou být záměrně umístěny na vaši cestu, abyste se přes ně dokázali dostat a stali se silnějšími. I když se nám to občas nelíbí, nepokoj a zápasení nás velmi posiluje na naší dlouhé cestě.

Nejdůležitější věc, kterou můžete dělat, je relaxovat a nebát se tolik o to, co "máte" dělat tady na planetě. Uvědomte si, že už to vlastně víte, i když si toho nejste vědomi. Mějte víru v to, že budete vedeni správným směrem po celou dobu. Mezitím jednoduše naslouchejte svému srdci. Dělejte věci, které si užíváte. Účastněte se kurzů, čtěte knihy o věcech, které vás zajímají. Pokud cítíte touhu vydat se nějakou cestou, pak se jí určitě vydejte. Není dobře nebo špatně. Máte svobodnou vůli dělat cokoliv chcete se svým životem a můžete si být jisti, že to, co chcete dělat a co pro vás chce Bůh, abyste dělali - je jedno a to samé.

Z webových stránek https://www.wingsforthespirit.com pro vás přeložil Allaniel