Dieta 2. část

 

Bezbílkovinná dieta 2. část: Rady pátera Ferdy pro různě lokalizovanou rakovinu

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Při tumoru mozku:

1÷2 šálky čaje z meduňky, studené po doušcích, zlatá meduňka nebo citronová meduňka nebo jejich směs, špetku do horké vody a nechat 10 minut vyluhovat.

Při rakovině oka:

Denně po doušcích šálek studeného čaje ze světlíku, špetku do šálku horké vody a nechat 10 minut vyluhovat.

Při rakovině prsu, vaječníků a dělohy:

Denně po doušcích šálek studeného čaje ze směsi špetky kontryhele obecného a alpského (Alchemilla vulgaria, Alchemilla alpina) se špetkou květu hluchavky do šálku horké vody a ne­chat 10 minut vyluhovat.

Při rakovině patra, rtu, jazyka a krčních žláz hrtanu:

První polévkovou lžící bedrníkového čaje vyplachovat ústa a vyplivnout, druhou lžící kloktat a polk­nout, třetí lžící opět vyplachovat a vyplivnout. Celý tento postup vícekrát opakovat. Na jeden šá­lek čaje 1 čajovou lžičku kořene bedrníku (Pimpinela magna) 3 minuty vařit.

Při rakovině kůže:

Při velikosti 1/2÷1 cm v průměru několikrát denně natupovat čerstvě utrženým vlaštovičníkem (žlutá hořká šťáva). V zimě použijeme odvar z této byliny k omývání nebo natupování, ale pouze kolem nemocného místa! Špetku sušeného vlaštovičníku do šálku horké vody a nechat 10 minut vyluhovat. Lze také použít vlaštovičníkovou tinkturu, ale nikdy ne přímo na otevřené bolavé místo.

Při rakovině jater:

Denně vypít po doušcích 2 šálky studeného nebo teplého čaje z bramborových slupek. Hrst syro­vých bramborových slupek vařit 2÷4 minuty v 1/4 litru vody. Pokud tento čaj pacientovi chutná, je to neklamná známka toho, že jej jeho játra potřebují. Jestliže mu naopak nechutná, nebyl by mu nic platný a pít jej nemusí.

Při rakovině jater by měl pacient dělat ještě zábaly z kapustových listů. Vrchní 3 listy z hlávky kapusty opereme vlažnou vodou a zbavíme je případných nečistot. Tyto listy na prkénku rozvál­cujeme pomocí skleněné lahve, až žebra listů zvláční. Do předehřáté postele napříč položíme vlněnou deku složenou do pruhu asi 50 cm širokého, na ni prostěradlo složené na 25÷30 cm. Na něj šátek a navrch rozmačkané listy. Dobře zahřátý pacient se položí nemocným místem na listy, nebo je i se šátkem přiložíme a upevníme. Přes to se zabalí prostěradlo a přes něj ještě deka. Vše důkladně upevníme, protože zábal musí vydržet celou noc. Nedrží-li takový zábal pevně a dobře, má pacient pocit chladu a dokonce se o něj pokouší i zimnice, což by jen škodilo. Ráno sejmeme s pacienta zábal, pacienta teplou vodou omyjeme a dobře osušíme. Potom vtíráme 1÷2 čajové lžičky olivového nebo stolního oleje na choré místo, které pak přikry­jeme teplým šátkem. Ten můžeme po několika minutách opět odejmout.

Při rakovině žaludku:

Pít jednou denně pomalu a po doušcích 1 šálek studeného čaje z pelyňku nebo zeměžluče. Špetka drogy se nechá v šálku horké vody vyluhovat pouhé 3 vteřiny! Pokud je při této chorobě současně i žaludeční neuroza, pije se denně pomalu a po doušcích 1 šálek čaje z kozlíku lékař­ského. Špetku kozlíku vařit 3 minuty v šálku vody, potom ještě další špetku kozlíku 3 vteřiny luhovat nebo přes ni vodu přelít.

Při rakovině sleziny a slinivky břišní:

Pacient má pít denně nejméně 1 litr studeného nebo teplého šalvějového čaje. Doporučuji ještě krátké horké zábaly ze senných květů, přesličky nebo ovesné slámy. Senné květy necháme jen luhovat. Přesličku nebo ovesnou slámu necháme asi 1 minutu vařit. Zábaly provádíme jen tehdy, pokud jsme si jisti, že je provedeme správně.

Při rakovině prostaty a varlat:

Pít denně pomalu a po doušcích 2 šálky studeného čaje z vrbovky malokvěté (roste jednotlivě na vlhčích loukách). Jednu špetku do množství horké vody na 2 šálky, necháme 10 minut louhovat.

Při rakovině kostí, plicní rakovině a plicní tuberkuloze:

Jitrocel kopinatý nebo širokolistý, islandský mech, Lungekrat popenec, divizna a koprník štětino­listý vše dohromady v horké vodě vyluhovat 10 minut. Při plicní tuberkuloze ještě spolknout s ča­jem nebo trochou vody 1 lžičku jitrocele širokolistého (v lékárně jako bleší semeno).
Zvláštní upozornění

Připomínky k mé protirakovinové kůře:

Hodně pohybu na čerstvém vzduchu. Obzvláště bych chtěl připomenout, že moje kůra zelenino­vými šťávami přinesla žádoucí úspěch mnohým rakovinou nemocným, ale doporučuje se také v následujících případech:

* Jako prevence proti onemocnění rakovinou

* Jako regenerační kůra pro celé tělo takto upravená: 1/8÷1/4 litru zeleninové šťávy i s čajem k tomu uvedeným (šalvějový, ledvinový) pít po doušcích denně před jídlem

* Jako odtučňovací kůru, aniž bychom trpěli hladem nebo žízní a bez jakékoliv újmy - možno až celých 42 dní jako při rakovině

* Jako jarní zdravotní kůru

* Na zlepšení krevního obrazu - čištění krve

* Při potížích v kloubech (arthritis, arthroza atd.) ve spojení s koupelemi

Rakovinou onemocnělí kuřáci, kteří nepřestanou kouřit, budou moji léčebnou kůru pro­vádět bez úspěchu!

Při těžkém rakovinovém onemocnění, pokud je to možné, je lepší, jestliže si předepsanou šťávu připravíme sami, za předpokladu dodržení správných poměrů. Zeleninu pro přípravu šťávy můžeme také strouhat, rozemlít mlýnkem na maso, rozmixovat, drtit lisem na ovoce či odstře­ďovat.Páter Ferda